“Yüzyıllık Yalnızlık” Çalındı!

“Yüzyıllık Yalnızlık” Çalındı!

1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Kolombiyalı Gazeteci ve Yazar Gabriel Garcia Marquez’in imzasını taşıyan Yüzyıllık Yalnızlık kitabının ilk baskısı Kolombiya’nın başkenti Bogola’daki Uluslararası Kitap Fuarı’nda çalındı.

BEYAZ TARİH / HABER SERVİSİ
 
Kitabın tarihi eser değerine sahip olmasından dolayı 60 bin dolar değer biçildiğini bildiren kitabın sahibi Alvaro Castillo bu eserin kendisi için değerinin paha biçilemez olduğunu ve Marquez’in “Eski kitaplar satan Alvaro Castillo’ya. Geçmişten sonsuza her zaman dostun olarak kalacak Gabo.” diye imzaladığını belirtti. 17. yüzyılda yaşayan Cervantes’ten sonra İspanyol dilinin en görkemli sanatkarı olarak görülen Marquez 17 Nisan 2014’te yaşama veda etmişti. Marquez olağanüstüyü günlük yaşamın rutini haline getiren “Büyülü Gerçeklik” akımının da en büyük isimlerinden biri olarak tanınmaktaydı.
beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun