Yunus Emre Enstitüsü Türkçe'ye ve Türk kültürüne Hizmet Etmeye Devam Ediyor

Yunus Emre Enstitüsü Türkçe'ye ve Türk kültürüne Hizmet Etmeye Devam Ediyor

Türkiye'nin 2023 vizyonu çerçevesinde hareket eden ve bu doğrultuda yurtdışında yabancılara Türkçe öğretimi ve Türk kültürünün başka coğrafyalara yayılması için faaliyetlerde bulunan Yunus Emre Enstitüsü çalışmalarına hızla devam ediyor.

BEYAZ TARİH / HABER

Anadolu erenlerinden, Türkçe'nin en güçlü sesi olarak gösterilen şair Yunus Emre'nin adının layık görüldüğü Yunus Emre Enstitüsü, yurtdışındaki faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Türkiye'yi, kültürel mirasını, Türk dilini, kültürünü ve sanatını tanıtmak, Türkiye'nin diğer ülkeler ile dostluğunu geliştirmek, kültürel alışverişini arttırmak, bununla ilgili yurt içi ve yurt dışındaki bilgi ve belgeleri dünyanın istifadesine sunmak, Türk dili, kültürü ve sanatı alanlarında eğitim almak isteyenlere yurt dışında hizmet vermek üzere misyonunu belirleyen Yunus Emre Enstitüsü, bu doğrultuda Dünya'nın pek çok ülkesinde kültür merkezleri açıyor.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin 2023 Vizyonu çerçevesinde yılda ortalama 7 Kültür Merkezi açıyor. Bu doğrultuda Avrupa, Afrika ve Asya'da birçok yerde kültür merkezi açmaya devam ediyor. Yakın süreçte Lefkoşa ve Katar Doha'da kültür merkezi açacağını ilan eden Yunus Emre Enstitüsü, bu çalışmalarla Kültür Merkezi sayısını 2023 yılına kadar 100’e çıkarmayı amaçlıyor.

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun