Tarihi Yeniden Düşünmek

Tarihi Yeniden Düşünmek

Eyüp Genç Akademi tarafından organize edilen “Tarihi Yeniden Düşünmek” programı akademik bir içerikte lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ilgili olabilecekleri tarih disiplininin bir bilim olarak ortaya çıkışı, yazılışı ve okunuşu üzerine konunun uzmanları tarafından işlenecek dersler ile gerçekleştirilecek.

BEYAZ TARİH \ HABER

Tarihi Yeniden Düşünmek onun nasıl ortaya çıktığını, tarih fikrinin gerekliliği, tarihçiliğin metodu, tarihsellik, tarihçilik başta olmak üzere birçok konuya ilişkin ihtisas bazlı bir değerlendirmenin yapılacağı akademik tartışma zemininin fırsatı sunacak. İstanbul’un tarihi mirasına ev sahipliği yapan Eyüp’te gerçekleşecek olan Tarihi Yeniden Düşünmek alanında uzman akademisyenlerin bir araya geldiği, benzeri çalışmaların ilham kaynağı olacağı bir akademik çalışma olarak ilgililerin katılımlarına sunuldu.

Adayların ilk olarak www.eyupgencakademi.org üzerinden program için açılmış olan online formu doldurup sonrasında mülakata çağrılması usulüyle katılımlarının kesinleşeceği Tarihi Yeniden Düşünmek programında 6 hafta boyunca haftada bir ders olmak üzere eğitimler düzenlenecek, entegre faaliyetler ile kültürel ve sosyal programlar tertip edilecektir. Ücretsiz kitapların da katılımcılara hediye edileceği programda derslerin yanı sıra akademik okuma ve yazma faaliyetleri de gerçekleştirilecektir.

Ad

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun