Nevşehir'de Uğur Işılak'la ‘Bin Yıllık Yankılar' konseri düzenlendi

Nevşehir'de Uğur Işılak'la ‘Bin Yıllık Yankılar' konseri düzenlendi

Nevşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz’dan sonra hainlerin giriştiği darbe girişiminin ardından Diriliş Parkı’nda birlik ve beraberlik içerisinde Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlarımıza teşekkür etmek amacıyla Diriliş Meydanı’nda ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın katıldığı ‘Bin Yıllık Akisler’ adı altında program düzenlendi.

BEYAZ TARİH / HABER

Türk Müziğinin usta seslerinden şair ve halk ozanı Uğur Işılak, ‘Bin Yıllık Yankılar’ adını verdiği konser ile Nevşehirlileri Diriliş Meydanı’nda adeta büyüledi. Nevşehir Belediyesi   organizasyonu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da destekleri ile gerçekleştirilen ‘Bin Yıllık Yankılar’ isimli proğramda sanatçı Işılak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Halkımız meydanlarda tarih yazdı

Sanatçı Uğur Işılak’ın verdiği konser öncesinde vatandaşları selamlayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’in tarihi boyunca vatanına, devletine ve bayrağına her zaman sahip çıktığını dile getirerek , bu uğurda da  binlerce şehit verdiğini kaydetti.
15 Temmuz’daki hainlerin darbesi karşısında  Cumhurbaşkanı ve  Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Nevşehirlilerin meydanı boş bırakmadığını söyleyen Ünver “ Hainlerce gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Meydanlarda toplanın’ çağrısı üzerine aziz kardeşlerimiz kadını ile kızıyla, geliniyle, çocuğu ile genciyle  ve dedesiyle  meydanları boş bırakmadı. Bu vatanı sahipsiz bırakmadınız, şükürler olsun bir tarih yazdınız. Hepinizden Allah razı olsun.  Her zaman tetikte olmak zorundayız. Kulağımız seste olmalı. 15 Temmuz ile birlikte yeniden Kurtuluş Savaşını kazandık önce Allah’ın,  sonra sizin sarsılmaz iman gücünüzle. Bundan sonra da Türk Milleti olarak kazanmaya devam edeceğiz inşallah. Bu birliği, dirliği, omuz omuza olma tavrını  bundan sonra da devam ettireceğiz. ”diye konuştu.

Kaynak: Nevşehir Belediyesi Resmi Web Sitesi

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun