Necip Fazıl Ödülleri Sahiplerini Buldu

Necip Fazıl Ödülleri Sahiplerini Buldu

Star Gazetesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri sahiplerini buldu.

BEYAZ TARİH / HABER

Edebiyat dünyasında önem arz eden Necip Fazıl Ödülleri'nin 2015 yılı kazananları belli oldu. Star Gazetesi tarafından bu yıl ikincisi verilen Necip Fazıl Ödülleri 2015'te şiir dalında Cevdet Karal, hikayede Sibel Eraslan, tercümede Senail Özkan, fikir araştırmada ise İlhan Kutluer ödüle layık görüldü. Necip Fazıl Saygı Ödülü ise yarım asırdan bu yana edebiyat ve fikir dünyasının önde gelen ismi Rasim Özdenören'e verildi.

Eserleri ve fikirleriyle nesillere öncülük eden üstat Necip Fazıl'ın kültürel ve manevi mirasını yaşatmak amacıyla milli iradenin sesi Star Gazetesi tarafından ihdas edilen ve geçen yıl ilki verilen Necip Fazıl Ödülleri'nin bu yılki sahipleri de belli oldu.

Günümüzün önde gelen şairlerinden Cevdet Karal şiir dalında, Senail Özkan tercüme dalında, İlhan Kutluer fikir araştırma dalında, hikayede ise Sibel Eraslan Necip Fazıl Ödülleri'nin bu yılki sahipleri oldu. Büyük Jüri, yarım asırdan bu yana fikir ve edebiyat dünyasında önemli yeri olan Rasim Özdenören'e ise Necip Fazıl Saygı Ödülü'nü layık gördü.

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun