Mostar Köprüsü'nü Arabayla Geçmeye Çalışan Türk

Mostar Köprüsü'nü Arabayla Geçmeye Çalışan Türk

Mimar Sinan'ın öğrencisi Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen tarihi Mostar Köprüsü'nden otomobille geçmeye çalışan Türk turist Bosna Hersek'i karıştırdı.

BEYAZ TARİH \ HABER

Bosna Hersek, polisi kiraladığı otomobille ülkenin en önemli tarihsel ve kültürel miraslarından olan Mostar Köprüsü'nden geçmeye çalıştığı iddia edilen Türkü aryor. Polis, kiraladığı siyah otomobille gece saatlerinde ülkenin güneyindeki Mostar şehrinin sembolü olan ve araç trafiğine kapalı tutulan tarihi köprünün üzerine çıkan Türk vatandaşı B. Giçin adeta alarma geçti.

Aracın Mostar Köprüsü üzerindeki fotoğraflarının basına yansımasının ardından bir açıklama yapan Hersek-Neretva Kantonu Polis Sözcüsü Ljudevit Maric, Uluslararası Saraybosna Havalimanı'ndaki bir araç kiralama şirketinden kiralandığını belirledikleri otomobili ve sürücüyü aramaya devam ettiklerini kaydederek, "Söz konusu Türk vatandaşı ile konuştuğumuzda, niyetinin ne olduğunu, kasıtlı olarak mı yoksa yanlışlıkla mı köprüye çıktığını anlayacağız" dedi.

Maric, tarihi köprüde herhangi bir hasar olup olmadığı konusunda incelemenin devam ettiğini belirterek, zarar görmesi durumunda söz konusu kişinin bundan sorumlu tutulacağını ifade etti. 
 
Kaynak: radikal.com.tr
beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun