Minyatür Sanatı Hünkâr’da Görücüye Çıktı

Minyatür Sanatı Hünkâr’da Görücüye Çıktı

Minyatür sanatının klasik ve modern yorumlarının harmanlanarak özgün eserlerle tanıtıldığı ‘Yegane’ adlı sergi, Yeni Camii Hünkar Kasrı’nda sanatseverleri bekliyor.

BEYAZ TARİH / HABER

Her ay farklı sergilere ev sahipliği yapan Yeni Camii Hünkâr Kasrı, bu ay da Yegâne isimli minyatür sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Hat ve tezhip sanatçısı Çiğdem Kabadayı’nın birbirinden özgün eserlerinden oluşan serginin açılışı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

26 Şubat’a Kadar Açık

Tüfenkci, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Türk kültürünün izlerini yansıtan eserlerden oluşan sergiyi açmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Minyatür sanatının klasik ve modern yorumlarından örneklerin yer aldığı sergi, 26 Şubat’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

Kaynak: itohaber.com

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun