Mehteran Bölüğünden Dolmabahçe Sarayı'nda konser

Mehteran Bölüğünden Dolmabahçe Sarayı'nda konser

Genelkurmay Başkanlığı Harbiye Askeri Müze Mehteran Bölüğü, Dolmabahçe Sarayında konser verdi. Bilinen birçok eserin seslendirildiği konsere, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

BEYAZ TARİH / HABER

Genelkurmay Başkanlığı Harbiye Askeri Müze Mehteran Bölüğü, Dolmabahçe Sarayında konser verdi.

Sarayın ana kapısından giriş yapan mehteran bölüğü, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle kendileri için ayrılan alana gelerek, "Çırpınırdı Karadeniz", "Mehter Marşı", "Genç Osman", "Hücum Marşı" gibi birçok eseri seslendirdi.

Özellikle yabancı turistlerin ilgi gösterdiği 40 dakikalık konser boyunca birçok ziyaretçi hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kıyafetleriyle döneminin özelliklerini taşıyan mehteran bölüğü, ziyaretçilere tarihi bir atmosfer sunarak, sarayın şahitlik ettiği dönem hakkında ilgi uyandırmayı amaçlıyor.

Genelkurmay Başkanlığı Harbiye Askeri Müze Mehteran Bölüğünün yaz boyunca her hafta salı günü saat 11.00'de dinleyicilerin ilgisine sunulacak konserleri ücretsiz takip edebilecek.

Kaynak: AA

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun