Makedonya'da 'Türk Müziği Esintisi'

Makedonya'da 'Türk Müziği Esintisi'

Üsküp'te düzenlenen 'Balkanlar'da Türk Müziği Esintisi' programında, konuklar Türk müziği ve halk oyunlarıyla keyifli bir akşam geçirme imkanı buldu.

BEYAZ TARİH \ HABER

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, "Balkanlar'da Türk Müziği Esintisi" programı düzenlendi.

Yunus Emre Enstitüsü, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve İpekyolu Kalkınma Ajansınca ordu evinde düzenlenen programda, Üsküplüler Türk müziği ve halk oyunlarıyla keyifli bir akşam geçirme imkanı buldu.

Türk müziğinin geleneksel ezgilerini ve halk oyunlarını Üsküplülere tanıtmayı amaçlayan programa, Makedonya'daki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

GAÜN Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdürü Dr. Hakan Tatyüz, burada yaptığı açıklamada, bin yıllık Türk kültüründen, türkülerinden ve halk oyunlarından oluşturdukları karışımı Balkan ülkelerinde yaşayan vatandaşlara tanıttıklarını belirtti.

Kaynak: AA

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun