'Kürk Mantolu Madonna' film oluyor

'Kürk Mantolu Madonna' film oluyor

Son yıllarda popülerliği giderek artan ve çok satanlar listelerinden düşmeyen'Kürk Mantolu Madonna' kitabı beyazperdeye aktarılacak

BEYAZ TARİH / HABER

Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Sabahattin Ali'nin'Kürk Mantolu Madonna' kitabı beyazperdeye aktarılacak. Ay Yapım, son yıllarda popülerliği giderek artan 2ve çok satanlar listelerinden düşmeyen kitabın yapım haklarını satın aldığını duyurdu. 

Aşk-ı Memnu ve Yaprak Dökümü'nü dizi yapmıştı

Sinema filmi olarak planlanan projenin senaryo çalışmalarının Halit Ziya Uşaklıgil'in 'Aşk-ı Memnu' ve Reşat Nuri Güntekin'in 'Yaprak Dökümü' eserlerini televizyon dizisine dönüştüren Ece Yörenç'in yapacağı belirtildi.

Önümüzdeki aylarda gösterime girmesi beklenen filmin yönetmenliğini kimin yapacağı ve hangi oyuncuların oynayacağı ise belirsiz.

Neyi anlatıyor ?

Daha önce de 'Kürk Mantolu Madonna'nın beyazperdeye uyarlanacağı belirtilmiş ancak detaylı açıklama yapılmamıştı.

İkinci Dünya Savaşı'ndan önce Berlin'e giden Raif Efendi'nin içe kapanık yaşamında Maria Puder adlı Yahudi bir kadına duyduğu aşkı anlatan kitap, karakterlerin iç dünyalarını ve birbiriyle ilişkilerini konu eder.

Kaynak: AA

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun