'Komşu kapısı can kapısı' fotoğraf sergisi açıldı

'Komşu kapısı can kapısı' fotoğraf sergisi açıldı

Edirne Sinagogu Kültür ve Sanat Evi'nde 'Komşu Kapısı Can Kapısı' adlı fotoğraf sergisi açıldı.

BEYAZ TARİH / HABER

Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, serginin açılışında yaptığı konuşmada, kültür ve sanat evinin 6 aydır kullanıldığını anımsattı.

Kültür ve sanat etkinliklerinin, Edirne'nin el sanatlarının da üretildiği kültür ve sanat evine hareket getirdiğini ve bu eserlerin tanıtımına katkısı olduğunu düşündüğünü ifade eden Güneren, serginin 3 hafta boyunca açık kalacağını söyledi.

Türk Musevi Cemaati Danışmanı Silviyo Ovedya ise, 12 eser sahibinin, 65 fotoğrafının sergileneceğini belirterek, bir sonraki serginini Tayyip Yılmaz'ın fotoğraflarından oluşacağını kaydetti.

Serginin proje koordinatörü Dalia Maya ise, sergi fikrinin İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın düzenlediği 15. İstanbul Bieanali'nin komşuluk temasından doğduğunu belirtti.

Fotoğraflarda komşuluğun her türlüsünün görüleceğini ve fotoğraflarda insanı ötekileştirdiklerinden bir farkı olmadığının görüleceğini vurguladı.

Kaynak: AA

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun