“Kök Tengri'nin Çocukları, Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi” 6. Baskıda

“Kök Tengri'nin Çocukları, Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi” 6. Baskıda

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın son dönemde yazdığı ve kitap severler tarafından yoğun ilgi ile karşılaşan “Kök Tengri'nin Çocukları Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi” kitabı 6. baskısıyla okur severlerle buluşacak.

BEYAZ TARİH \ HABER

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl yazmış olduğu kitabında “Türkler hakkında Türkler kimdir? Nereden gelirler? Hangi dinlere inanırlar? Tarihleri ne zaman başlar? Nasıl teşkilatlandılar? Ve en önemlisi nasıl bu kadar başarılı oldular?” gibi birçok merak edilen soruya cevap veriyor.

Karmaşık gibi görünen bir tarihi yalın şekilde anlatan, örneği az rastlanır bir çalışma olan kitap, Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar yayılan Türklerin İslamiyet öncesi tarihlerini bütüncül bir şekilde okuyucuya sunuyor.

Taşağıl, Okuyucuya Çin Kaynaklarındaki Türklerle İlgili Bilgileri Aktarıyor

Türklerin yazılı kaynaklarının henüz bulunamadığı dönemlerin aydınlatılmasında kilit görev üstlenen, birçok yabancı dilin yanı sıra Çince de bilen yazar Prof. Dr. Ahmet Taşagıl, Kök Tengri’nin Çocukları’nı İslamiyet öncesi Türklerin tarihini bilmek isteyenler için Çin yazılı kaynaklarındaki Türkler ile ilgili bilgileri düşünce dünyasının süzgecinden geçirdikten sonra okuyucunun dikkatine sunuyor.

Ayrıca belirli bir tarih disiplininde yazılmamış popüler tarih kitaplarına rağmen akademik bir çalışmanın ürünü olan Kök Tengri’nin Çocukları’nın 6. baskıya ulaşması, hem akademik anlamda hem de tarih disiplinin gelişmesi anlamında sevinç verici bir gelişmedir. 

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun