Kıbrıs Barış Harekatı'na Katılan Savaş Uçağı Adana'da Sergilenecek

Kıbrıs Barış Harekatı'na Katılan Savaş Uçağı Adana'da Sergilenecek

Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılan F-4 Fantom savaş uçağı, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Merkez Park'ta sergileKıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılan F-4 Fantom savaş uçağı, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Merkez Park'ta sergilenecek.

BEYAZ TARİH / HABER

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Eskişehir 1. Ana Jet Hava Üssü Komutanlığı'ndan temin edilen ve Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanıldığı bildirilen, 69-7501 kuyruk numaralı F-4 Fantom savaş uçağını, Adanalıların ziyaretine sunmaya hazırlanıyor.

6 yıl önce emekli edilen uçağın Adana'ya getirildiği belirtilerek, uçağın montajının ardından vatandaşlarca ziyaret edilebileceği kaydedildi. Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Denizcilik Şube Müdürü Duran Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Adana'ya daha önce getirilen bir savaş gemisine, halkın yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün girişimleriyle, Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılmış, tarihi özelliği olan bir savaş uçağının Adana'ya kazandırıldığını ifade eden Kaya, "Montaj ve çevre düzenlemesinin ardından, 15-20 gün içinde Merkez Park'ta Adanalıların beğenisine sunacağız." dedi.

Kaynak: AA

 

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun