Kalehöyük Arkeoloji Müzesi'ne Yaklaşık 50 Bin Turist Geldi

Kalehöyük Arkeoloji Müzesi'ne Yaklaşık 50 Bin Turist Geldi

Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi’ni, 2015 yılında çoğunluğu Japon yaklaşık 50 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti

BEYAZ TARİH \ HABER

Japonya Dışişleri Bakanlığı’nın desteğiyle Kırşehir’in Kaman İlçesi’nde yapılan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi’ni, 2015 yılında çoğunluğu Japon yaklaşık 50 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

1986 yılında Japon bilim insanlarının da katkısıyla başlayan Kaman Kalehöyük kazı çalışmalarında elde edilen eserlerin sergilendiği, höyük şeklinde mimariye sahip Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, 10 Temmuz 2010’da Japon Prens Tomohito Mikasa ile dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katıldığı törenle açıldı. Japon Hükümeti’nin “kültür hibesi” ile inşa edilen ve Kaman’ın Çağırkan beldesinde bulunan müzeyi geçen yıl 50 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Kaynak: haberturk.com

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun