İsveç’e Göçün 50. Yılı Belgesel Oldu

İsveç’e Göçün 50. Yılı Belgesel Oldu

"Asimile olmadan entegre olmayı başarabilen, Türkiye ile milli-manevi bağlarını koparmadan var olma mücadelesini sürdüren" kuşağın İsveç’e göçünün 50. yılını konu alan belgesel TRT Diyanet ekranlarında seyirciler ile buluşacak.

BEYAZ TARİH / HABER SERVİSİ

 
Gelecekte daha fazla belgeseli izleyiciler ile buluşturmayı hedefleyen TRT Diyanet ilk uzun metrajlı belgeseli olan Stocholm Treni yakın zamanda yayına girecek.
 
Türk Televizyonlarında İlk Olacak”
 
Stockholm Treni Belgeseli’nin, şahısları merkeze alan çalışma olmadığını, aktaran Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Özafşar, "Bu, 26 ana konu çerçevesinde tematik olarak hazırlanan bir belgesel. Dolayısıyla hayatın bütün katmanlarını dikkate alan, eğitimi, engellileri, kadınların sorunlarını, çalışma şartlarını, ibadet hayatını, dini özgürlükleri, bütün bu konuları ele alan ve konu konu takip eden belgeseldir. O bakımdan Türk televizyonlarında da ilk defa tematik hazırlanmış belgesel olarak yerini alacaktır." değerlendirmesinde bulundu.
 
 
 

 

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun