İstanbul Arkeoloji Müzeleri bugün saat 23.00'e kadar açık kalacak

İstanbul Arkeoloji Müzeleri bugün saat 23.00'e kadar açık kalacak

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, yılın en uzun gündüzü olan bugün saat 23:00'e kadar ziyaretçilerine kapılarını açık tutacağını açıkladı.

BEYAZ TARİH / HABER

İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü resmi twitter hesabından, "21 Haziran 2019 'Müzede En Uzun Gün' etkinliği kapsamında bugün İstanbul Arkeoloji Müzeleri 23.00'a kadar açık olacaktır. Biletiniz veya müzekartınız ile giriş yapabilirsiniz. Tüm ziyaretçilerimizi bekliyoruz. Not: Müzeye son giriş saati 22:00'dir" duyurusu yapıldı.

Osman Hamdi Bey tarafından "Müze-i Hümayun" yani İmparatorluk Müzesi olarak kurulan İstanbul Arkeoloji Müzeleri koleksiyonlarında, 73 bin 275 tablet, 575 bin sikke ve geri kalanı arkeolojik eser olmak üzere yaklaşık 750 bin eser ve 1958 adet el yazması bulunuyor. Bu eserlerden, yaklaşık 9 bin adedi açık ve kapalı olarak sergileniyor.

Kaynak: DHA

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun