Göç Tarihi Müzesi’nde ‘göç hikayeleri’

Göç Tarihi Müzesi’nde ‘göç hikayeleri’

Bursa Göç Tarihi Müzesi, 27 sanatçının toplam 81 eserinden oluşan ‘Göç Hikayeleri’ konulu resim, seramik ve fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

BEYAZ TARİH / HABER

Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı Bursa Göç Tarihi Müzesi’nde Şeli ArtProject tarafından düzenlenen ‘Göç Hikayeleri’ konulu resim, seramik ve fotoğraf sergisi açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muhsin Özlükurt, Bursa’nın son dönemde Bursa’nın müzeler şehri haline geldiğini belirtti. Göç Tarihi Müzesi’nin de geçmişe ışık tutan modern çalışmalara ev sahipliği yaptığını anlatan Özlükurt, “Bursa en çok göç alan şehirlerden birisidir. Balkanlar’ın bütün ülkelerinden göçmenlerin yaşadığı mozaik şehirdir. Bursa tarihin her döneminde Balkanlar ile ilişkili olmuştur. Günümüzde de Büyükşehir Belediyesi Balkanlar’da önemli çalışmalara imza atıyor. Sergide emeği geçen sanatçıları tebrik ediyorum” dedi.

Makedonya Kültür Bakanlığı Müsteşarı Behicüddin Şehabi ise, Makedonya ve Balkanlar’dan selam getirdiğini ifade etti.
27 sanatçının toplam 81 eserinden oluşan sergi 10 Hazirana kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak: İHA

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun