FSM Vakıf Üniversitesi’nde “Osmanlı Dönemi’nde Kudüs’te İlmi Hayat ve Eğitim Sempozyumu”

FSM Vakıf Üniversitesi’nde “Osmanlı Dönemi’nde Kudüs’te İlmi Hayat ve Eğitim Sempozyumu”

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek “Osmanlı Dönemi’nde Kudüs’te İlmi Hayat ve Eğitim Sempozyumu” 29-30 Aralık tarihleri arasında üniversitenin Haliç yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

BEYAZ TARİH / HABER

Alanında uzman yerli ve yabancı akademisyenlerin katılımıyla Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Haliç yerleşkesinde düzenlenecek olan “Osmanlı Dönemi’nde Kudüs’te İlmi Hayat ve Eğitim Sempozyumu” 29-30 Aralık tarihlerinde konuklarını ağırlayacak. 29 Aralık saat 09.30-10,30 arası gerçekleşecek olan protokol konuşmalarına FSM Vakıf Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fahameddin Başar, Ortadoğu ve Afrika Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Zekeriya Kurşun ve Yurtdışındaki Filistin Alimler Heyet Başkanı Dr. Nevvaf Tekruri  katkı sağlayacak.

İki gün boyunca açılış oturumu haricinde yedi oturumla gerçekleştirilecek sempozyumda sırayla Osmanlı Devleti ve Kudüs, Ulema ve Biyografileri, Telif ve İstinsah, Medreseler, İlmi Hayat, Eserler ve Seyahatnameler, Vakıflar, Müesseseler konuları irdelenecek.

Sempozyuma konuşmacı olarak katılacak çok sayıda yerli ve yabancı akademisyenin görüşlerini paylaşmasının ardından program 30 Aralık 17.30’da yapılacak genel değerlendirme ve kapanış konuşmasıyla tamamlanacak.

Sempozyuma dair program şu şekilde:

Ad1.1Ad2.2

Ad3.3Ad4.4

5.5Ad6.6

Ad7.7Ad8.8

Ad9.9

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun