FBI'ın Aradığı Tablo İstanbul'da Ele Geçirildi

FBI'ın Aradığı Tablo İstanbul'da Ele Geçirildi

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’ya ait olduğu düşünülen ‘Saçını Tarayan Çıplak Kadın’ isimli tablo İstanbul’da ortaya çıktı.

BEYAZ TARİH / HABER

Amerika Birleşik Devletleri'nden çalınarak İstanbul'a getirilen ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso'nun  tablosu İstanbul'da düzenlenen operasyonla ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ünlü İspanyol ressam Paplo Picasso'nun "Saçını Tarayan Çıplak Kadın" tablosunun İstanbul’da satışa çıkarıldığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Uzun süren teknik ve fiziki takibin ardından, 123x92 cm boyutlarında olan eserin, M.E.O. (28) ve A.O. (66) tarafından el altından satışa çıkarıldığı belirlendi. İşadamı kılığına giren polis ekipleri, şüphelileri tespit etmek için Bakırköy'de buluşarak pazarlık yaptığı öğrenildi.

Polis ekipleri 8 milyon dolar istenen "Saçını Tarayan Çıplak Kadın" tablosunu 7 milyon dolara kadar indirerek, Fatih’te yeni bir buluşma için randevu ayarladı.

Ele geçirilen tablo, incelenmek üzere Mimar Sinan Üniversitesi'ne gönderildiği öğrenildi. Öte yandan ünlü tabloyu FBI olmak üzere birçok ülkenin polis teşkilatlarının da aradığı öğrenildi.

Kaynak: haber10.com

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun