Eski İstanbul Ruhunu Yansıtmaya Çalışan İstanbulname'ye büyük ilgi

Eski İstanbul Ruhunu Yansıtmaya Çalışan İstanbulname'ye büyük ilgi

50 kişilik kadroyla eski İstanbul ruhunu yansıtan ve TİM'de sahnelenen İstanbulname müzikali izleyenlerden tam not aldı.

BEYAZ TARİH / HABER

Başrollerini Nükhet Duru, Caner Cindoruk, Pelin Akil ve Cezmi Baskın'ın paylaştığı "İstanbulname" müzikali, önceki akşam İstanbul'daki TİM Show Center'da izleyici ile buluştu. Yapımcılığını Türker İnanoğlu'nun üstlendiği, Ferdi Merter'in yazdığı Şakir Gürzumar'ın yönettiği İstanbulname, 8 kişilik canlı orkestranın eşlik ettiği toplam 50 kişilik büyük kadrosuyla dikkat çekti. Kostüm ve müzikleriyle eski İstanbul ruhunu yansıtan oyun, izleyicilerden tam not aldı. Müzikali izlemeye gelenler arasında Uğur Yücel, Halil Ergün, Kayhan Yıldızoğlu gibi isimler vardı. Gazeteciler ile kısa süreli sohbet eden Halil Ergün, "Müzikal çok güzeldi, çok beğendim. Yakın zamanda bir tiyatro programımız var, tarih veremiyorum daha tam netleşmedi" dedi. Deniz Çakır ile yakın arkadaş olan Ergün, Çakır'ın Oktay Kaynarca ile aşk yaşadığı şeklinde çıkan haberler için ise "Şahsi meselelere karışmam. Her yan yana gelen aşk mı yaşayacak" dedi. 

Kaynak: sabah.com.tr

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun