Diyarbakır Sur'da 5 Bin Yıllık Mozaik Bulundu

Diyarbakır Sur'da 5 Bin Yıllık Mozaik Bulundu

Çatışmaların ve sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri düzenledikleri tarihi eser operasyonunda M.Ö. 3000 yıllarına ait mozaik eser ele geçirdi.

BEYAZ TARİH / HABER

Diyarbakır Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi görevlileri tarafından kent genelinde tarihi eser, sigara ve elektronik eşya kaçakçılığı yapanlara ve organizasyonlara yönelik 3 ayrı operasyon düzenlendiğini açıkladı.

Açıklamada, polis ekipleri merkez Sur İlçesi'nde M.Ö. önce 3000 yıllara ait mozaik eserin yanı sıra, PKK'ya finansman sağlamak amacıyla ülkeye yasa dışı yollardan getirilen kaçak sigaraların Sur İlçesi'nde kapalı bir alanda depoladıkları tespit edildiği ve depoya yapılan operasyonda piyasa değeri 307 bin 500 lira olan değişik markalarda toplam 61 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, düzenlenen bir diğer operasyon ise, Kayapınar İlçesi Barış Mahallesi'nde güvenlik güçlerinin yaptığı arama sonucu poşetler içerisinde piyasa değeri yaklaşık 40 bin lira olan gümrük kaçağı 400 cep telefonu ve bu telefonlara ait 393 cep telefonu bataryası ele geçirildiği bildirilerek, 2 şüphelinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Kaynak: cnnturk.com

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun