Diriliş Ertuğrul'da 3. sezon çekimleri başlıyor

Diriliş Ertuğrul'da 3. sezon çekimleri başlıyor

Yayına girdiği ilk günden beri 2 yıl boyunca ekranların vazgeçilmezi olan ve yakaladığı izlenme oranları ile Türkiye rekorlarını kıran Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun ele alındığı Diriliş Ertuğrul dizisi için 3. sezon hazırlıkları başladı.

BEYAZ TARİH / HABER

Osmanlı kuruluş tarihini konu alan dizinin yapımcısı ve senaristi olan Mehmet Bozdağ'ın kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım sosyal medyada ilgi odağı oldu. Bozdağ yaptığı paylaşımda yönetmen Metin Günay ile gerçekleşen toplantısında 3.sezon çekimleri öncesi son hazırlıkların yapıldığını belirtti. 

Ad
 
Dizinin yayınlandığı kanal olan TRT1'in tanıtımlarında Eylül ayı içinde dizinin başlayacağı bildirilirken 2. sezonun ilk bölümü 30 Eylül 2015'te başlamıştı. Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'da yeni sezonda Bizans ile mücadelenin gösterileceği, yeni müzik ve oyuncularla seyircilerini öncesinde olduğu gibi ekranlara bağlaması bekleniyor. 
 
Tarih dizi yapımcılığında milat
 

Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul dizisi ilk bölümlerinden itibaren ülke içinde olduğu gibi yurtdışında da büyük bir takipçi kitlesine kavuşmuştu. Dizinin yapımcılığı yanısıra senaristliğini de yapan Mehmet Bozdağ'ın büyük gayretler sonucu hayat geçirdiği projesinde yönetmenliği önceki başarılı çalışmalarıyla tanınan Metin Günay yapıyor. Dizi, önceki sezon yükselen trendini dünyadaki en büyük yapımlar arasına girerek göstermişti. Game of Thrones gibi yapımlar ile eş değer olabilecek kalitede çekimlerin sergilendiği dizi özellikle Arap coğrafyasından da büyük bir izleyici kitlesine sahip. Dizinin kısa zamanda büyük bir başarıya kavuşup farklı dillerde yayınlanmaya başlaması tarih üzerine konumlanacak yapımların çıtasını arttırırken Mehmet Bozdağ ve ekibinin gelecekte gerçekleştireceği çalışmalar da heyecanla bekleniyor.

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun