Devlet Tiyatroları Perdelerini Açtı

Devlet Tiyatroları Perdelerini Açtı

Devlet Tiyatroları yeni sezon açılışını yaptı.

BEYAZ TARİH / HABER

Devlet Tiyatroları yurdun dört bir tarafında sahnelenen oyunlarla 2015-2016 sezonu için perdelerini açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu da Van Devlet Tiyatrosunca hazırlanan ve bu sezonun ilk temsili Altındağ Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ‘Kamyon’ adlı oyunu izledi.

Temsil sonrasında kısa bir konuşma yapan Bakan Topçu, çocukluğunun oyunun oynandığı Altındağ Tiyatrosu’nun bulunduğu semtte geçtiğini, burayla ilgili güzel anıları olduğunu ve çok duygulandığını belirtti.

Altındağ Tiyatrosu ile ilgili bazı anılarını seyircilerle paylaşan Bakan Topçu, çocukluğunda bambaşka  bir dünya olarak gördüğü tiyatro sahnesine bugün Kültür ve Turizm Bakanı olarak çıktığı için farklı hissettiğini aktardı. İnsanın kaderinin aynı tiyatro sahnelerinde oynanan oyunlar gibi olduğunu vurguladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sanat bir milletin hayat damarlarından biridir’ sözüne atıfta bulunan Bakan Topçu, sanatsız bir milletin, kavgacı, kan dökücü olduğunu söyledi. Bakan Topçu, oyunu izleyen vatandaşlarla da sohbet etti.
beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun