Define Avcıları 700 Yıllık Türbeyi Talan Etti

Define Avcıları 700 Yıllık Türbeyi Talan Etti

Define avcıları İzmir'deki İsa Baba Türbesi’ne girerek türbe içerisindeki mezarı kazdı.

BEYAZ TARİH / HABER

Geçtiğimiz aylarda restorasyon çalışmaları devam eden Tarihî Kutu Han’da işçiler tarafından çıkarılan hazinenin ardından define avcıları gözünü şimdi de İzmir’in tarihî semtlerinden biri olan Tire’ye dikti. Türbeleriyle meşhur olan Tire’de, Balım Sultan Zaviyesi bahçesinde bulunan 700 yıllık İsa Baba Türbesi de definecilerden nasibini aldı. Bir süre önce kimliği belirsiz kişi yada kişiler İsa Baba Türbesi’ne gelerek türbe içerisinde bulunan iki mezardan birini kazarak türbeyi talan etti. Olay, türbeye ziyarete gelen bir grup vatandaş tarafından ortaya çıkarıldı.

Tire İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, müze yetkilileriyle birlikte Türbeye geldi. Olay yerinde detaylı inceleme başlatan Jandarma, mezarın kim yada kimler tarafından kazıldığı hakkında çok yönlü çalışma başlattı.

Kaynak: turkiyegazetesi.com.tr

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun