Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen organizasyonda ödül alan tarihçiler

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen organizasyonda ödül alan tarihçiler

2018 TÜBA Uluslararası Akademi, TÜBİTAK, GEBİP ve TESEP Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 26 Aralık 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Törende Doç. Dr. Altay Tayfun Özcan, Doç. Dr. Emrah Sefa Gürkan, Dr. Kenan Yıldız, Doç. Dr. Asım Cüneyd Köksal ve Doç. Dr. Ramazan Erhan Güllü gibi tarihçiler farklı dallarda ödüle layık görüldü.

BEYAZ TARİH / HABER

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "TÜBİTAK ve TÜBA Ödülleri Töreni”ne; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, milletvekilleri, YÖK üyeleri, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBİTAK başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBA üyeleri, üniversite rektörleri, diğer protokol mensupları ile akademisyenler, ödül sahiplerinin yakınları ve davetliler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ve TÜBA Başkanı Acar’ın konuşmalarının ardından 2018 TÜBA Ödülleri sahiplerine tevdi edildi. TÜBA 2018 Uluslararası Akademi, GEBİP ve TESEP Ödül sahipleri ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldılar.

Törene tarihçiler damga vurdu

Törende çok sayıda tarihçi farklı alanlarda ödüle layık görüldü. Dr. Kenan Yıldız, Doç. Dr. Ramazan Erhan Güllü ve Doç. Dr. Asım Cüneyd Köksal TESEP Kaydadeğer Eser Ödülü’ne ulaşırken,  Doç Dr. Altay Tayfun Özcan ve Doç. Dr. Emrah Sefa Gürkan Telif Eser Ödülleri’ni elde etti. Halil İnalcık Özel Ödülü ise tarihçi Doç. Dr. Murat Tuğluca’ya takdim edildi.

 

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun