Bursa'da tarihi Kayhan Çarşısı'nda yangın

Bursa'da tarihi Kayhan Çarşısı'nda yangın

Bursa'da tarihi Kayhan Çarşısı'ndaki bir binada yangın çıktı. Ahşap binayı kül eden yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

BEYAZ TARİH / HABER

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, yangın çıkan tarihi Kayhan Çarşısı bölgesindeki 2 katlı ahşap bina kullanılamaz hale geldi.

Kayhan Mahallesi'nde tarihi Kayhan Çarşısı bölgesinin, Gökdere tarafında yer alan metruk 2 katlı ahşap binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. 

kayhab

Kısa sürede büyüyen ve çevredeki binaları tehdit eden yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi yönlendirildi. Ekipler yangını kısa sürede kontrol altına aldı.  Tamamen yanan binada soğutma çalışmaları yapılıyor.

tarh

600 yıllık geçmişi var

600 yıllık geçmişi olan Kayhan Çarşısı'nda çok sayıda restoran faaliyet gösteriyor.  Osmanlı ordusuna yüzyıllarca kılıç imal eden esnafın da bulunduğu çarşı, günümüzde bıçak ustalarına da ev sahipliği yapıyor.

Kaynak: NTV

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun