Arapça Kitap Fuarının Sonuna Yaklaşılıyor

Arapça Kitap Fuarının Sonuna Yaklaşılıyor

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul şubesinin ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen, "Arapça Kitap Fuarı" büyük ilgi gördü.

BEYAZ TARİH / HABER

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul şubesinin ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen, "Arapça Kitap Fuarı" büyük ilgi gördü. Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi'ndeki fuarı ziyaretinde açıklamalarda bulunan şair Ahmet Murat, fuarı heyecanla karşıladığını belirterek, Arap dünyasındaki yayınlardan haberdar olmak istediği için fuarı ziyaret ettiğini aktardı.

"Çok önemli bir tecrübe"

Şehir Üniversitesi Arapça Bölümü Koordinatörü Özgür Kavak, fuarı, Arapça yayınlar hakkında bir fikir edinmek amacıyla ziyaret ettiğini söyledi.

Fuarı ziyaret eden şair Ali Emre de bu etkinlik ve fuarların, başlı başına güzel bir olay ve gelişme olduğuna işaret ederek, "Türkiye'de de ilk Arapça kitap fuarı. Öncelikle bunu görmek, söylemek ve değer atfetmek lazım." tespitlerinde bulundu.

"TYB'ye bizleri düşündüğü için teşekkür ederim"

Suriyeli Tayf Dubis ise bir yıldır Türkiye'de yaşadığını belirterek, henüz Türkçe kitap okuyamadığını dile getirdi.

Arapça kitaplara ulaşabileceği bir fuarın düzenlenmesinden çok mutlu olduğunu vurgulayan Dubis, fuardan roman ve çocuk kitapları edindiğine dikkat çekti

TYB İstanbul şubesinde 15 Kasım'a kadar devam edecek fuarda, Arapça yayınların okuyucuya sunulmasının yanı sıra söyleşiler, seminerler ve şiir dinletileri gerçekleştirilecek. 

 

 

 

 

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun