Ara Güler’in fotoğrafladığı 50’li ve 60’lı yılların İstanbul’u Kolombiya’da sergileniyor

Ara Güler’in fotoğrafladığı 50’li ve 60’lı yılların İstanbul’u Kolombiya’da sergileniyor

Türkiye'nin Bogota Büyükelçiliği'nce, Kolombiya'nın başkenti Bogota'da, 'Ara Güler Bir Yüzyıl Şahidi' fotoğraf sergisi açıldı. Sergide, Güler'in çektiği Salvador Dali, Winston Churchill, Pablo Picasso portreleri ve 50'li, 60'lı yılların İstanbul'una ait fotoğraflar yer aldı.

BEYAZ TARİH / HABER

Türkiye'nin Bogota Büyükelçisi Ece Öztürk Çil, şehrin tarihi merkezi Candelaria'daki etkinliğin açılışını yaptığı konuşmada 'Ara Güler Bir Yüzyıl Şahidi' adlı serginin, Büyükelçiliğin 2018 yılındaki ilk kültürel etkinliği olduğunu belirtti.

Çil,“Kültürel etkinliklerin Kolombiya ve Türkiye arasındaki dostane ilişkilerin geliştirilmesinde büyük etkisi olduğunu düşünüyorum“dedi.

Güler'in hayatı boyunca halk içinde bulunduğu ve insanlarla temas kurduğunu vurgulayan Büyükelçi Çil, fotğrafçının “Fotoğraf hakikattir, hakikatin kopyasıdır, hakikatın parçasıdır, sanat olamaz.“sözlerini hatırlattı.

Sergidee, Güler'in çektiği Salvador Dali, Winston Churchill, Pablo Picasso portreleri ve 50'li, &0'lı yıllarda İstanbul'a ait fotoğraflar yer aldı.

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun