3. Üsküdar Sahaf Festivali başladı

3. Üsküdar Sahaf Festivali başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Sahaflar Festivali, 70 sahafın kurduğu standlarla vatandaşların hizmetine açıldı.

BEYAZ TARİH / HABER

Açılış programına Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra Sahaflar Derneği Başkanı Nedret İşli, İstanbul Beyazıt Sahaflar Birliği Başkanı Adil Sarmusak, sahaflıkta 60 yılı geride bırakmış duayen isim İbrahim Manav, ilçede görev alan Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış programında konuşma yapan Hilmi Türkmen, “Kitap festivallerinde gençlerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Eğer vatandaşlarımız kitapla deniz kokusunu aynı anda duymak istiyorlarsa Üsküdar’a gelsinler” dedi.

Festivale gelerek sahafları gezmek ulaşım açısından çok kolay

Başkan Türkmen, “Kültür sanat etkinliklerini yaparken, sevgili gençlerimizi yanımızda görmek istiyoruz. 15 gün sürecek bu festivale ulaşım çok kolay olsun diye Marmaray Durağının karşısına yaptık. Üsküdar’ın içinden gelecek vatandaşlarımız için ulaşım daha zor.Marmaray ve gemiyle buraya çok rahat gelebilir, hatta aldığınız kitabı gemiyle seyahat ederken çok rahat bir şekilde okuyabilirsiniz.gençlerimizin okuyan düşünen ve proje üreten bir nesil olmasını istiyoruz. Bu gibi festivaller bu çalışmalara yani gençlerimize hizmet eden bir faaliyet olarak göze çarpıyor. Bu festival gençlerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Sahaflar da ilgiden memnun

Üsküdar Sahiline stant kuran sahaflar, “Biz geçen yılda kitaplarımızı sergilemiştik. İlk olmasından dolayı istek ve talepler iyiydi, bu senede daha iyi olmasını bekliyoruz. Şu andaki görünüme göre vatandaşların ilgisi yoğun tabi 15 gün buradayız, aynı yoğunluk devam edecek mi etmeyecek mi o zaman göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Üsküdar sahiline kurulan Geleneksel Sahaflar Festivaline katılan kitapseverler, baskısı olmayan ya da nadir bulunan eseri bulma imkânına sahip olurken, festival 15 gün boyunca vatandaşlara hizmet verecek.

beyaztarih.com'da yayınlanan makale, röportaj, özel dosyalar, ansiklopedi, resimlerle tarih ve sorularla tarih yayınlarının tüm yayın telifleri beyaztarih.com'a aittir. Yapılacak küçük alıntılar dışında hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
DİĞER HABERLER
KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun