Gizlilik

Beyaz Tarih Yayın Politikası;
 
- BeyazTarih.com internet üzerinden yayın gerçekleştiren bir kültür – sanat platformudur.
 
-  BeyazTarih.com üzerinden gerçekleştirilen gerek görsel gerek ansiklopedik gerekse de uzmanları tarafından kaleme alınmış olan analiz yazılarının kullanım, paylaşım ve dağıtım hakkı BeyazTarih.com’a aittir. Telif hakkı tüm yayınlar için Beyaztarih.com özelinde saklıdır ve herhangi bir şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ya da kaynak belirtilmeden paylaşılamaz. 
 
 
- Bu platformda daha önce belirlenen konular hakkında yayınlar yapılır. Ancak yayınlar bilimsel ölçülere, evrensel kabullerden daha fazla önem verir. Bu, bir bilginin ya da konunun herkes ya da çoğunluk tarafından kabul edilse dahi bilimsel ölçülere uymadığı müddetçe yayın politikasına dahil edilmeyeceği anlamını taşır. Aynı ölçüler dahilinde internet sitesi bu prensipleri ile yeni bir evrensel kabul standardı oluşturma gayesindedir.
 
- Yayın politikası, insan onurunun dokunulmazlığını tüm ilkelerin üzerinde görerek bilimsel perspektifte bilimin kendi içinde hem eleştirel hem de birikimli olarak ilerlemesi esasına dayalı olarak sürdürülür.
 
- İnternet siteleri, hızlı ve denetimden uzak mecra olunması itibariyle muhtemel sorunlara önlem alınması adına gerekli ilkelere bağlı şekilde çalışır ve özellikle Türkçe’nin doğru ve anlaşılır kullanımı adına ayrıca bir denetim mekanizmasını faaliyette tutar.
 
- BeyazTarih.com, yayınlarında insan onurunu yaralayıcı bir içeriğe yer vermeyeceği gibi, karalayıcı, hedef gösterici, ayrıştırma, inanç ve değerlere zarar verici içeriklerin yayımında ya üslup bakımından en uygun form ile yayınlanması ya da topyekun yayınlanmaması prensibini dikkate alır.
 
- Site; insan haklarını dikkate almayan, çocukların ruh ve beden sağlığına zararlı, pornografik ve militarist yayınların eleştirisini yapmak ile birlikte bu çerçevede herhangi bir yayın veya faaliyette bulunmaz.
 
Gizlilik Politikası / Privacy Policy
 
© Copyrigth 2015 beyaztarih.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları hak sahiplerine aittir. beyaztarih.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır.
 
Bunlar beyaztarih.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
 
Privacy Policy
 
We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the Siteniz.com. However, sometimes the beyaztarih.com uses third parties to process your information. siteniz .com requires these third parties to comply strictly with its instructions and the siteniz .com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the Siteniz.com we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the siteniz .com and its services. When you use Siteniz.com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the Siteniz.com cookies section of our full Privacy Policy.
 
YASAL BİLDİRİMLER İÇİN
 
Firmamıza ait olan www.beyaztarih.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@beyaztarih.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır.

 

KELAM

Su nasıl suya benzerse, bir milletin geleceği de geçmişine öyle benzer.

İbn Haldun